BROWAR I DESTYLARNIA PROBUS

O nas

https://destylaty.net


Pomysł na biznes:

Od 2015 r. warzymy najwyższej jakości piwa kraftowe – nowofalowe i klasyczne (wśród nich wielokrotnie nagradzany pils Odsiecz. W 2023 r. poszerzyliśmy ofertę o rzemieślnicze destylaty, stając się pierwszym na Dolnym Śląsku browarem rzemieślniczym, któremu towarzyszy rzemieślnicza destylarnia.Naszych piw nie poddajemy degradującym procesom pasteryzacji i filtracji. Produkujemy je wyłącznie z czerech podstawowych surowców: wody, słodu, drożdży i chmielu (z ew. dodatkiem prawdziwych owoców). Nie stosujemy syropu glukozowego, dodatków chemicznych i konserwantów.Jako mikrodestylarnia specjalizujemy się w produkcji bierbrandów oraz okowit zbożowych, bazujących na najwyższej jakości słodach.BROWAR I DESTYLARNIA PROBUS jest częścią otwartego w 2015 r. w Oławie Centrum Turystyki, Kultury i Rekreacji Browar PROBUS. Mieści się w zabytkowym budynku należącym do poniemieckiego (dokł. popruskiego) kompleksu koszarowego wzniesionego pod koniec XIX w. ze środków pochodzących z reparacji po wojnie francusko-pruskiej.W latach 1947-1992 był częścią koszar Armii Radzieckiej. Po gruntownej modernizacji przeprowadzonej w latach 2013-15 wnętrza byłej ujeżdżalni zyskały zupełnie nowe oblicze. Cały kompleks pokoszarowy jest objęty ochroną Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków.

Historia:

Dlaczego „Probus”? Znalezienie nazwy dla naszego obiektu i planowanych dla niego funkcji nie było łatwym zadaniem. Miała nawiązywać do militarnych i kawaleryjskich tradycji miejsca (dawna ujeżdżalnia, w której murach swoje jeździeckie umiejętności doskonalili pruscy huzarzy – wśród nich wielu o korzeniach polskich), podkreślać piastowski rodowód Oławy i jej bliskie związki z Wrocławiem, wreszcie wskazywać na ekskluzywność miejsca przeznaczonego dla Gości o wyższych wymaganiach estetycznych i kulturalnych.Wynikiem tych poszukiwań jest patron naszego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji – książę Henryk IV Probus (1257–1290), pod którego rządami Dolny Śląsk stał się prężnym regionem gospodarczym, współtworzącym kulturę europejską – z żywym duchem polskim. Probus jako jedyny polski władca znalazł swe miejsce na kartach Kodeksu Manesse. Ta bezcenna księga z XIV w., jest zbiorem pieśni miłosnych skomponowanych przez najsłynniejszych poetów, rycerzy i władców ówczesnej Europy. Zawartym w księdze utworom Probusa towarzyszy piękna miniatura: ukazuje go jako jadącego konno młodzieńca, wraz z orszakiem, odbierającego wieniec zwycięzcy od dam zasiadających na trybunach. Malowidło będące powiększoną repliką tej ilustracji zdobi wnętrze browarnianego pubu.

O produkcji:

BROWAR Browar PROBUS to ukłon w stronę konsumentów piwa znudzonych wyrobami wielkich koncernów. Naszą misją jest dogadzanie podniebieniom smakoszy, autentyczne wsłuchanie się w gusta naszych Klientów, warzenie trunków najwyższej jakości w limitowanych seriach. Na miejscu z zachowaniem sprawdzonych metod i pieczołowicie dopracowywanych receptur, warzymy zarówno piwa tradycyjne, jak i nowofalowe. W procesie produkcji używamy tylko wyselekcjonowanych mieszanek słodów, nie stosujemy procesów filtracji i pasteryzacji, dzięki czemu uzyskujemy trunek zawierający pełen bukiet smaków i aromatów. Pierwsze piwo uwarzyliśmy 5 marca 2015 r.DESTYLARNIA W marcu 2023 r. w ramach rozwinięcia naszej działalności rzemieślniczej uruchomiliśmy mikrodestylarnię. Jest to pierwszy tego typu zakład przy browarze na Dolnym Śląsku. Specjalizujemy się w destylacji bierbrandów oraz okowit zbożowych, do produkcji których stosujemy słody najwyższej jakości. Pracujemy na miedzianym alembiku firmy Kothe wyposażonym w kolumnę półkową oraz deflegmator. Jednorazowy wsad to tylko 150 litrów zacieru, z czego finalnego produktu uzyskujemy od kilku do kilkunastu litrów. Nasze destylaty reprezentują jakość premium, co potwierdzają medale zdobyte podczas Warsaw Spirtis Competition 2023 oraz tytuł Debiutanta Roku 2023 przyznany przez portal Spirits.com.pl. Na początku 2024 r. uruchomiliśmy repozytorium, w którym dojrzewają whisky i inne szlachetne destylaty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami whisky musi leżakować minimum trzy lata w dębowej beczce o maksymalnej pojemności 700 litrów. Nasze beczki są wielokrotnie mniejsze, co wydatnie poprawia jakość finalnego produktu. Podczas leżakowania whisky nabiera koloru oraz zyskuje atrakcyjne właściwości smakowo–zapachowe. Zdaniem naukowców aż 80% smaku whisky zawdzięcza właśnie beczce.

Czym wyróżniają się nasze produkty?:

SZLACHETNOŚĆ SMAKU OPARTA NA TRADYCJI I NOWOCZESNOŚCI100% RZEMIOSŁA I NATURY

Kiedy najlepiej kupować nasze produkty?:

Piwo - lekka naturalna sezonowość Destylaty - cały rok

Produkty:

Piwo rzemieślnicze - niefiltrowane, niepasteryzowaneDestylaty rzemieślniczeWszystkie produkty oparte wyłącznie na naturalnych składnikach

Doradztwo w sprzedaży:

Tak

Usługi:

Na miejscu (Oława ul. Młyńska 16): - pub - sala konferencyjn0-szkoleniowa - 26 miejsce noclegowych w pokojach 1- i 2-sooebych w wysokim standardzie (najwyższe oceny w booking.com w Oławie) - centrum fitness - restauracja

Dowód społeczny:

Liczne nagrody, więcej na naszej stronie www.

Menu dostępności

Przywróć domyślne ustawienia

Podświetlenia linków

Wielkość czcionki

Odstępy

Przyjazny dla dyslek...

Kursor